DİREKSİYON DERSİ NEDİR

DİREKSİYON DERSİ NEDİR

     DİREKSİYON DERSİ NEDİR? NEDEN ALINMALIDIR? ALMAYA KARAR VERDİĞİNİZDE NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?
   Direksiyon dersi; sürücü kurslarında ehliyet alabilmeniz için verilen eğitimdir.Size sadece arabayı yerinden kaldırıp,şöyle bir km yol yaptırıp,kemer,ayna gibi belli temel adaba uygun davranışlarınaza bakıp hadi evladım hayırlı olsun Ehliyetiniz..

Fakat Ehliyet araba kullanmıyor.Sizde farkındasınız helede istanbul trafiğine o kadar eğitimle çıkmak cesaretini göstermeye kalkmak kesinlikle akıl karı değil.
Özel direksiyon dersi;kendinizin talep ettiği ve özel direksiyon dersi verebilen eğitimci ile yapılan tamemen trafikte trafiği anlaya bilme trafiğin ritmine uyum sağlaya bilme adına yapılan bire bir eğitimdir.
Sizin ehliyetiniz var ve trafiğe çıkmak istiyorsunuz..

Fakat yeterli olamadığınızı farkındasınız.özel direksiyon dersi alarak bu işi çözebileceğinizi biliyorsunuz.. İnternetde farkettinizki bu ihtiyacınızı karşılaya bilecek çokta eğitmen var.

Kendinize en uygun bir eğitimci bulak için tercih yapma durumundasınız.

Bazı sitelerde biz bu işi şöyle yasal yapıyoruz böyle iyiyiz diye övünenlerede itibar etmeyiniz

Her işte olduğu gibi bu mesleğinde iyiside kötüsüde illaki olacaktır.

Siz her zaman ders almayacaksınız ve aldığınız eğitimide ömür boyu kullanacaksınız.

Sizlere tavsiyem kendinize yakın bulduğunuz size iyi davranışta bulunabilecek kurumsal değil,bireysel çalışsa bile size sorumluluk duyabilecek işini çok iyi yapan bireysel hocalarda var.

Ben kurumsalım diyen bu tür sürücü kursu gibi bu işi ekip kuran araba alıp yanında hoca çalıştıran, tamamen ticarete yönelik insan psikolojisine  ehemmiyet vermeyen,yasallığıyla övünüp insan emeğine saygısı olmayan bu tür kuruluşlardan bizlerede çok üzülmüş eğitim almaya çalışan sürücü adayları geliyor.Paket proğram adı altında insanlardan belli bir saat anlaşması ile parasını peşin kaptırmış sonrada parasını kurtarabilmek için hocanın yada kursun zamanının olmasını sabırla beklemiş aldığı eğitimlerin ise bölük pörcük olşundan dolayı hiç bir şey öğrenememiş sürücü adaylarınıda görüyoruz.
Sadece düşünün paket proğram dediğiniz ucuzamı gelecek size..Hayır aslında daha pahalıya gelebiliyor siz suistimal kapısını açıyor ve bu tür niyet içerisinde olanlara ise fırsat vermiş oluyorsunuz..

Paket proğram deyince kilo ile birşey alıyormuşsunuz gibi geliyor bana ..
Bakın her insanın bir ön bilgi,aşinalık,bakış açısı,ve psikolojik değeri vardır.Herkez aynı pencereden bakmıyorki olaya.Ben yıllardır bu araba kullanma alışkanlık edinme olayının yaşam tarzlarıyla bile kişiden kişiye değiştigine şahit oldum..ortalama ise belli!!..5 -7 seansla bitiriyorlar

Onu zaten ilk görüşmede söylüyorum..Kişinin otomatikmi,manuelmi kullanacak,ön bilgisi nasıldır,psikolojisi nasıldır,kaza atlatmış olabilir,yada aile sürekli sen yapamazsın diye işlenmiş olabilir,yada çevresinden sıkı yardım almış sadece bir hocadan (sen yapıyorsun)u duymaya ihtiyacı vardırki..

Bunları direksiyon eğitmenliği hayatımın içinde sürekli yaşıyorum..

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.bayandandireksiyondersi.com/wp-content/uploads/2019/11/Untitled-2.jpg);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
WhatsApp WhatsApp'tan Yaz !